הסעות תלמידים

 

מזה עשרות שנים נעזרים מוסדות חינוך בשירותי הסעות תלמידים של קבוצת מסיעי שאשא עבור תלמידים המתגוררים באזורים מרוחקים. אנו מספקים שירותי הסעות תלמידים מבתיהם לבית הספר על פי חוק חינוך החובה.

 

 

 

הסעות תלמידים לבתי ספר

 

על פי חוק, תלמידים מכיתה ה' ומעלה, זכאים להסעות במקרה שביתם במרחק של שלושה קילומטרים ומעלה מבית הספר. תלמידי כיתה ד' ומטה המתגוררים במרחק של מעל לשני קילומטרים מבית הספר אליו הם רשומים זכאים להסעות.


כל נהגי חברת מסיעי שאשא הם נהגים מורשים ומקצועיים. ברשותה החברה כל הרישיונות הדרושים לביצוע שירותי הסעות לתלמידים אשר הונפקו ע"י מפקח תעבורה ממונה משרד התחבורה. הסעות תלמידים - אמצעי בטיחות הכרחיים החל מה-1 בספטמבר 2006 חלה חובת התקנת חגורות בטיחות בכל האוטובוסים משנת ייצור 1995 המשמשים להסעות תלמידים. יש לחגור חגורות בטיחות בכל נסיעה, בדרכים עירוניות ובינעירוניות כאחד. חובת החגירה חלה רק על אוטובוסים המסיעים תלמידים ולא על הסעות מבוגרים. חגורות בטיחות מותקנות בכל האוטובוסים של מסיעי שאשא על פי התקנים העדכניים ביותר.

 

 

 

בטיחות בהסעות תלמידים

 

קבוצת מסיעי שאשא מחויבת לשמירה על כללי הבטיחות בהסעה. הנהג התורן אחראי לשמירה על כל נהלי הבטיחות ועל התנהגותם של התלמידים המשתמשים ברכב. אין חובה על ליווי בהסעות תלמידים, אך במידת האפשר רצוי כי ברכב המסיע ילדים יהיה אדם מבוגר (הורה, מורה, תלמיד בוגר וכד') בנוסף לנהג. מניסיוננו אנו יודעים כי נוכחות של מבוגר ברכב מומלצת בעיקר בהסעת תלמידים הלומדים במוסדות החינוך המיוחד, וכן בהסעות אזוריות שבהן מסלול הנסיעה ארוך.

 

 


כללים וטיפים להתנהגות בטוחה של התלמידים בהסעות

1. חשוב לחכות בצורה מסודרת עד לעצירת האוטובוס לפני שמנסים לעלות. על התלמידים לחכות עד שהנהג הגיע לעצירה מוחלטת ופתח את הדלתות ולא ולדחוף. כאשר האוטובוס מגיע יש לעלות אחד אחד בצורה מסודרת על מנת למנוע נפילות.


2. יש להתרחק מהאוטובוס בזמן ההמתנה ולא לצאת לפגוש אותו מחוץ לתחנה. חשוב לעמוד על המדרכה בתוך התחנה או במקום מסומן ולהתרחק מהכביש.


3. העליה לאוטובוס תתבצע בצורה מסודרת מהדלת הקידמית בלבד.

 

4. על התלמידים לשבת במהלך ההסעה ולא להסתובב או לעמוד עד לעצירה מוחלטת בתחנה.


5. אסור להוציא את הידיים או הראש מהחלון או לזרוק פסולת החוצה.


6. אסור להפריע לנהג ולהסיח את דעתו במהלך הנסיעה.

  

7. יש להמתין עד שהאוטובוס יעצור לפני שניגשים לדלתות היציאה. בזמן הירידה מהאוטובוס חשוב לשמור על סדר .

 

   

 

 

הסעות תלמידים - התחייבות קבוצת שאשא

ברשות קבוצת מסיעי שאשא רישיון הפעלה להסעות תלמידים בתוקף שהונפקה ע"י המפקח על התעבורה במשרד התחבורה.

 החברה מעסיקה קצין בטיחות בתעבורה שהוסמך ע"י האגף לקציני בטיחות במשרד התחבורה.

הסעת תלמידים תבוצע אך ורק ברכב שהותאם להסעת נוסעים והורשה לכך על ידי רשות הרישוי, כגון אוטובוס, מידיבוס, מיניבוס או אוטובוס זעיר ציבורי.

כלל רכבי ההסעה הינם במצב תקין ובעלי מזגן תקין, אשר עברו את כל בדיקות הבטיחות והרישוי הנדרשות ונמצאים תחת פיקוח קצין בטיחות בתעבורה.

בכלל רכבי החברה נמצאים כל האביזרים והציוד הנדרשים על ידי משרד התחבורה כגון ערכת מילוט, ערכת עזרה ראשונה וערכת כיבוי אש.

כל נהגי הסעות תלמידים בקבוצת שאשא מחזיקים ברישיון להסעת ילדים. על פי תקנה 84, הנושאים חותמת "רשאי להסיע ילדים" ומחזיקים בתעודת יושר עדכנית.


 

יותר מ 30 שנה מסיעה קבוצת שאשא אלפי תלמידים למוסדות חינוך שונים באזור המרכז והדרום בבטיחות תוך שמירה על לוח זמנים קפדני

 אנו מזמינים אותך להצטרף לעשרות מוסדות חינוך שנהנים משרותי הסעת התלמידים שלנו!

 לקבלת פרטים נוספים לחץ כאן 

 

קבוצת מסיעי שאשא לוקחים אחריות להסיע אותך בבטחה למחוז חפצך!

  • מחויבים לבטיחות
  • מקדשים עמידה
    בלוחות זמנים
  • מספקים שירות הסעות
    מותאם אישית לכל לקוח
עבור לתוכן העמוד